Handbalul din Liga Campionilor a oferit o nouă seară plină de spectacol! Victorii pe linie pentru oaspeţi. Barcelona a făcut scor

Handbal

Spectacol în Liga Campionilor la handbal masculin. Barcelona a câştigat clar în Franţa. Oaspeţii au obţinut victorii pe linie.

Celje - Kiel 24-35

THW Kiel a câştigat fără prea mari emoţii pe terenul lui Celje. A fost 16-13 la pauză şi 35-24 la finalul meciului. Pekeler a marcat de şase ori pentru Kiel, iar vedeta Ekberg a punctat şi el de cinci ori. Câte patru goluri au reuşit Duvnjak, Sagosen şi Wiencek. De la gazde, cel mai bun marcator a fost Horzen.

Elverum - Vive Kielce 22-31

Kielce a marcat 31 de goluri în partida cu Elverum. Au fost şapte goluri diferentă la pauză, detaliu care a facilitat repriza secundă a oaspeţilor. Francezul Tournat a fost printre cei mai buni marcatori ai meciului. El a fost golgheterul oaspeţilor cu cinci reuşite. Tot atâtea au avut Pujol şi Mathe de la gazde.

Nantes - Barcelona 27-35

Spaniolii au câştigat clar pe terenul lui Nante 37-25. Asta deşi la pauză aveau doar trei goluri avans. Prestaţie excelentă pentru francezul Mem (autor a şapte goluri) şi pentru islandezul Palmarsson (autor a cinci reuşite).

Clasamentul este condus de Barcelona cu 6 puncte din trei meciuri, la egalitate cu Veszprem şi Aalborg. Kiel are patru puncte după ce a pierdut surprinzător cu Nantes ocupanta locului 5, cu 2 puncte.  Celje rămâne ultima, făra niciun punct.

Afla mai multe despre: barcelona handballiga campionilor handbal