Iacob l-a ”îngropat” pe Gică Hagi şi i-a dat replica după meci: ”Am învăţat de la el că ce se întâmplă azi nu mai este valabil mâine”

Farul Constanța

Formaţia Farul Constanţa a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii 1 Casa Pariurilor. Gheorghe Hagi a împlinit sâmbătă 57 de ani.

Jefte Betancor (28 de ani), golgeterul la zi al Ligii 1, a rezistat pe teren doar 30 de minute în confruntarea dintre Farul Constanţa şi Chindia Târgovişte, scor final 0-1.

Betancor l-a lovit cu cotul, în spate, pe Paul Iacob, fundaşul dâmboviţenilor, la un duel petrecut în careul Chindiei.

Poziţionat excelent, arbitrul Horia Mladenovici n-a stat pe gânduri: i-a arătat „roşu” direct!

După meci, Iacob a vorbit despre victoria obţinută, dar şi despre episodul petrecut în prima repriză.

”Noi ne găndim să facem cât mai multe puncte, obiectivul play-off-ul s-a îndepărtat.

(n.r. despre Gică Hagi) E ziua dânsului, am auzit că familia lui e plecată, probabil că se va bucura cu ei, dar tot de la dânsul am învăţat că ce se întâmplă azi nu mai este valabil mâine şi nu cred că va sta foarte mult supărat.

La eliminarea lui Jefte, ne-am şicat puţin, eu m-am bagat în el, el în mine, eu iar în el şi după aceea m-a lovit cu cotul în spate, se întâmplă. E o lovitură, după părerea mea e roşu clar fără discuţie”, a declarat Iacob după meci.

Afla mai multe despre: gica hagifarul constantapaul iacob