Imagini impresionante! VIDEO | Wozniacki a izbucnit în lacrimi după ce a învins-o pe Halepgalerie foto

Tenis

Caroline Wozniacki este noua campioană a Australian Open, după ce a trecut în trei seturi de Simona Halep, scor 7-6, 3-6, 6-4, şi a cucerit astfel primul turneu de Mare Şlem din carieră, la a treia încercare.

Meciul a fost unul cu adevărat dramatic, iar Wozniacki s-a impus după ce în setul decisiv a fost condusă cu 4-3, cu break, iar sportiva din Danemarca a avut o recţie puternic emoţională după ultima minge a partidei.

Wozniacki a început să plângă, eliberând tensiunea acumulată pe parcursul celor două ore şi 53 de minute.

Afla mai multe despre: halepwozniackilacrimi