Incidente la finalul meciului U Cluj - Unirea Slobozia 1-2. Adrian Mihalcea: ”Mi-e frică. Am luat pumni din cauza unui fotbal”

Liga 2

Adrian Mihalcea a reacţionat după meciul dintre U Cluj şi Unirea Slobozia, din play-off-ul Ligii 2.

Unirea Slobozia a reuşit surpriza etapei cu numărul şapte din play-off-ul ligii secunde, după ce a învins-o pe Unirea Slobozia, scor 2-1.

După fluirerul final al partidei, au avut loc incidente pe culoarul care duce spre vestiare, iar Adrian Mihalcea, antrenorul ialomiţenilor, a acuzat faptul că a fost agresat fizic de suporterii clujeni.

”Mie mi-e frică, frate, mi-e frică. Eu ştiu ce înseamnă Clujul, mie mi-e frică. Vrei să spun că nu mi-e frică după ce am luat pumni aici? Aici pe culoar am luat pumni din cauza unui fotbal.

Băi, fraţilor, eu nu înţeleg asta. Noi ne luptăm pentru locul patru. Vrem să ajungem la baraj. De ce toată povestea că ne plateşte nu ştiu cine, de ce?

Uitaţi-vă, dovada vie că la noi nu e aşa. Noi am încurcat toate echipele. De ce? Nu mi se pare deloc normal şi nu mi se pare normal ce s-a întâmplat după meci aici. Eu, antrenor, am luat pumni de la jucatori din meleu. E un lucru grav. Până la urmă e un meci de fotbal câştigat de noi în minutul 90.

Lucrurile degenerează. E final de play-off. Au fost meciuri tensionate. Ei au un obiectiv major şi încă sunt în obiectiv şi cred că lumea ne consideră un pic foarte slabi şi lucrul acesta... o victorie azi a deranjat, dar le urez baftă în continuare”, a declarat Mihalcea, după meci.

Antrenorul Unirii Slobozia a comentat şi prestaţia echipei sale, care a marcat golul victoriei în al cincilea minut al prelungirilor.

”Am avut o repriză pe care am dominat-o. A doua au fost mult mai buni decât noi. A venit minutul 95 şi s-a terminat jocul. Aşa e, şi noi am pierdut la Chiajna în minutul 90, dar s-a întâmplat ceva pe teren? Nu cred, a fost doar fotbal.

Noi ne batem pentru locul patru,. Avem meci decisiv cu Chiajna peste trei zile. În eventualitatea unei victorii, noi trecem peste ei şi vrem să ajungem la baraj. Putem, bine, nu putem, iar bine”, a completat Mihalcea.

Afla mai multe despre: mihalcealiga 2