Înlocuitorul lui Olaru în primul "11" al FCSB pentru derby-ul cu Craiova? Panduru a gândit trei scenarii: "Trebuie să te bagi în mintea lor" | EXCLUSIV

În direct la Orange Sport, Basarab Panduru (52 de ani) a încercat să ghicească ce jucător îl va înlocui pe Darius Olaru (25 de ani), mijlocaşul FCSB suspendat pentru meciul cu U Craiova.

Darius Olaru a primit un cartonaş galben în prelungirile partidei cu FC Voluntari (2-1, în Ilfov) şi va lipsi din echipa FCSB la meciul cu U Craiova. "Pandi" a încercat să ghicească ce jucător va intra în locul lui Olaru în primul "11" şi a numit trei fotbalişti din echipa "roş-albaştrilor'.

Basarab Panduru a gândit trei scenarii pentru a depista eventualul înlocuitor al lui Darius Olaru în echipa de start a FCSB pentru derby-ul cu U Craiova. "Pandi" a glumit pe seama faptului că trebuie să intri în mintea lui Gigi Becali pentru a-ţi da seama ce jucător va juca în locul lui Olaru

Octavian Popescu sau Andrei Cordea pe post de inter, Oaidă sau chiar Radaslavescu sunt variantele pe care Basarab Panduru le-a luat în calcul.

"Trebuie să te bagi în mintea lor, am mai avut discuţia asta. La FCSB trebuie să te bagi în mintea lor, a celor care sunt acolo. În mintea lui. Vrei spectacol, vrei să ai puţină grijă? Octavian Popescu lângă Edjouma? Mai bine îl bag pe Oiadă, dar parcă aş vrea să joace şi Miculescu şi Cordea inter. Radaslavescu poate şi el să joace acolo", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

FC Voluntari - FCSB 1-2, în Superligă

FCSB a învins duminică, în deplasare, scor 2-1, formaţia FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a 25-a din Superligă.

FCSB a dominat meciul şi a deschis scorul în minutul 45, prin Edjouma, după o fază la care Olaru a centrat, iar Florinel Coman a deviat cu capul. Edjouma a reuşit dubla în minutul 79, dar FC Voluntari a echilibrat finalul de meci după ce Marcelo Lopes a redus din diferenţă în minutul 90, cu un şut superb din voleu. Victoria cu 2-1 o aduce pe FCSB pe locul 3, cu 47 de puncte, la cinci puncte de lider, Farul Constanţa.

FC VOLUNTARI: M. Popa - Matricardi, Paz (Merloi 81), Armaş - Ricardinho (Costin 81), M. Răduţ (Nemec 65), Meleke (Helder Tavares 81), Al. Vlad (Aliji 65) - Raţă, Marcelo Lopes, Damaşcan. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

FCSB: Târnovanu – Sorescu (V. Creţu 54), I. Cristea, Tamm, Radunovic – Edjouma (Radaslavescu 88), Şut, Olaru – Cordea (Miculescu 80), Compagno, Fl. Coman. ANTRENOR: Mihai Pintilii

Cartonaşe galbene: M. Răduţ 24, Meleke 26, Al. Vlad 55 / Radunovic 78, Edjouma 83, Olaru 90+5

Arbitri: Radu Petrescu – Radu Adrian Ghinguleac, Mircea Mihail Grigoriu – Lucian Rusandu

Arbitri VAR: Marian Barbu - Bogdan Gheorghe

Observator: Alexandru Deaconu

Afla mai multe despre: basara pandurudarius olaruinlocuitorfcsbsuperliga