Inter Milano a câştigat Supercupa Italiei după ce a învins pe AC Milan cu 3-0! Ciprian Tătăruşanu a fost titular

Serie A

Ciprian Tătăruşanu a fost în poartă pentru AC Milan în partida din Supercupa Italiei cu Inter Milano.

Echipa Inter Milano a învins, miercuri, în Arabia Saudită, formaţia AC Milan, scor 3-0, în Supercupa Italiei. Inter a câştigat trofeul pentru a şaptea oară.

Ciprian Tătăruşanu a fost titular şi integralist în formaţia lui AC Milan la Riad, în Arabia Saudită, pe stadionul King Fahd, acolo unde s-a disputat Supercupa Italiei. Românul nu a putut însă împiedica înfrângerea echipei sale în faţa concitadinei Inter Milano.

Rossoneri şi-au tăiat partea leului încă din prima repriză, când Dimarco (min. 10) şi Dzeko (min. 21) au înscris pentru 2-0 la pauză. În partea secundă a venit şi al treilea gol al interiştilor, înscris de Lautaro Martinez, şi echipa lui Simone Inzaghi s-a impus cu 3-0, scor câştigat în Supercupa Italiei pentru a şaptea oară în istorie.

Tătăruşanu a jucat 16 meciuri în toate competiţiile în acest sezon la AC Milan, iar în total, de la venirea sa în 2019, a adunat 20 de prezenţe pentru formaţia lui Stefano Pioli.

Afla mai multe despre: supercupa italiei-tătăruşanu-ac milan-inter milano