Inter s-a distrat cu Lazio şi s-a calificat în finala Supercupei Italiei

Inter Milano a învins-o, vineri seara, la Riad, scor 3-0, pe Lazio Roma, în a doua semifinală a Supercupei Italiei. Inter s-a calificat în finală, unde o va înfrunta pe Napoli.

Inter a controlat partida disputată în capitala Arabiei Saudite şi Thuram a deschis scorul în minutul 17. Barella a trimis în bară în minutul 36, însă echipa lui Inzaghi a avut ocazia de a majora scorul imediat după pauză.

Inter a primit penalty, iar Calhanoglu a transformat pentru 2-0 în minutul 50. Inter a mai lovit o dată bara, prin Lautaro Martinez, în minutul 52, dar scorul final a fost 3-0, după golul lui Frattesi din minutul 87.

Ciro Immobile a înscris şi el, pentru Lazio, în minutul 89, dar golul a fost anulat pentru un henţ.

Inter Milano s-a calificat în finala Supercupei Italiei, unde va întâlni campioana entitre, Napoli.

Afla mai multe despre: inter