Intrat în teren în minutul 68, Antonio Sefer a marcat pentru Hapoel Beer Sheva. Pe ce loc e în campionat echipa românului

Fotbal internațional

Fotbalistul român Antonio Sefer a marcat un gol pentru Hapoel Beer Sheva, care a învins-o pe Hapoel Ierusalim cu scorul de 3-1, duminică seara, pe teren propriu, în etapa a şasea a campionatului Israelului.

Gazdele au deschis scorul prin francezul Arnold Garita (ex-FC Argeş), în min. 57, apoi Sefer a majorat diferenţa (70), celălalt gol al gazdelor fiind un autogol al lui Omer Agvadish (82). Pentru oaspeţi a înscris Ohad Almagor (35).

Hapoel Ierusalim a avut doi jucători eliminaţi încă din prima repriză, senegalezul Samba Diallo (5) şi Cedric Franck Don (41).

Sefer, introdus pe teren în min. 68, a marcat primul să gol în acest sezon (în şase partide).

Hapoel Beer Sheva ocupă locul al treilea în clasament, cu 11 puncte, devansată de Maccabi Tel Aviv, 16 puncte, şi Maccabi Haifa, 13 puncte (un joc mai puţin).

Afla mai multe despre: antonio sefer