Introdus la pauză şi înlocuit în ultima fază. Louis Munteanu a răbufnit şi a refuzat să dea mâna cu Dan Petrescu. Antrenorul n-a reuşit să-şi calmeze jucătorul

CFR Cluj

Louis Munteanu n-a fost titular în meciul încheiat la egalitate, scor 0-0, între CFR Cluj şi Petrolul.

Atacantul ardelenilor a fost introdus la pauză, însă, spre surprinderea tuturor, a fost scos din teren în ultimul minut al partidei de la Ploieşti. Nemulţumit de decizia luată de Dan Petrescu, Louis Munteanu a refuzat să dea mâna cu antrenorul şi cu cei de pe banca CFR-ului.

Ulterior, Dan Petrescu a mers la atacantul său pentru a încerca să-i explice de ce a fost schimbat, însă fotbalistul a continuat să gesticuleze nemulţumit în faţa antrenorului.

Afla mai multe despre: dan petrescu