Ionuţ Radu a retrogradat cu Auxerre. Gafă incredibilă făcută de portarul român în meciul cu Lens, după o primă repriză de excepţie | VIDEO

Ligue 1

Auxerre, la care joacă Ionuţ Radu, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de Lens, în ultima etapă a campionatului Franţei. Echipa lui Radu a încheiat sezonul pe locul 17 şi a retrogradat.

La scorul de 2-1 pentru Lens, vicecampioana Franţei, Ionuţ Radu a primit un gol de cascadorii râsului, după ce, în prima repriză, a reuşit trei intervenţii excelente.

Tot sâmbătă, Paris Saint-Germain, cu Lionel Messi pe teren pentru ultima dată la echipa franceză, a fost învinsă cu 3-2 de Clermont, după ce a condus cu 2-0. Au marcat Sergio Ramos ’16 şi Mbappe ’21 (penalty) pentru PSG, respectiv Gastien ’24, Zeffane ‘45+1 şi Kyei ’63.

• Ajaccio – Marseille 1-0

Campioana PSG şi echipa de pe locul doi, Lens, vor juca în grupele Ligii Campionilor. Vor evolua în cupele europene şi locul 3, Marseille, locul 4, Rennes, locul 5, Lille, dar şi Toulouse, câştigătoarea Cupei Franţei.

Au retrogradat Auxerre, Troyes, Ajaccio şi Angers.

Afla mai multe despre: ionut radupsgfrantaauxerre