Italienii au apreciat prestaţia lui Ciprian Tătăruşanu din Milan - Torino. Nota primită de portarul român

AC Milan

Formaţia AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu integralist, a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Torino, într-un meci din etapa a 22-a a campionatului Italiei.

Golul a fost marcat de Giroud, în minutul 62.

Tătăruşanu a ţinut poarta intactă la meciul de ieri, motiv pentru care italienii au avut doar cuvinte de laudă şi i-au dat nota 6 - 6,5.

"Tătăruşanu, 6 – Toţi ochii au fost aţintiţi pe el de fiecare dată când mingea a ajuns în careu, dar n-a avut probleme. În prima repriză, n-a fost nevoit să aibă intervenţii cu excepţia pătrunderii în careu a lui Sanabria, pe care l-a blocat bine. În repriza a doua, a fost nesigur la un şut al lui Singo", a scris tuttomercatoweb.com.

• 21 de meciuri a strâns Tătăruşanu la AC Milan în acest sezon. A încasat 31 de goluri şi în 5 partide şi-a menţinut poarta intactă.

"Tătăruşanu - 6,5: A fost un meci bun pentru român, care a reuşit două intervenţii foarte bune pentru a împiedica un gol pentru Torino. De asemenea, a fost bun în jocul aerian şi nu a făcut nicio greşeală", a notat sempremilan.com.

Partidele Empoli – Spezia, Lecce – AS Roma şi Lazio – Atalanta vor avea loc sâmbătă.

Meciurile Udinese – Sassuolo, Bologna – Monza, Juventus – Fiorentina şi Napoli – Cremonese se vor disputa duminică, iar confruntările Verona – Salernitana şi Sampdoria – Inter Milano se vor disputa luni.

Afla mai multe despre: tătăruşanuac milan