Jose Mourinho a lovit din nou. Managerul portughez i-a ironizat pe rivalii Klopp şi Guardiola în aceeaşi conferinţă

Premier League

Jose Mourinho a răbufnit după înfrângerea suferită de echipa sa, Tottenham, în deplasarea de la Liverpool, scor 1-2, în etapa a 13-a din Premier League.

Campioana Angliei a marcat prin Salah ’26 şi Firmino ’90. Pentru Tottenham a înscris Son, în minutul 33.

"La finalul jocului, i-am spus lui Jurgen Klopp că a pierdut echipa mai bună. Nu a fost de acord. A fost părerea lui. Mai mult, dacă m-aş comporta pe margine aşa cum face el, aş fi exclus imediat. (...) Din anumite motive, sunt tratat diferit de arbitri", a explicat portughezul, după meci, la microfonul Amazon Prime.

În timpul aceluiaşi interviu, Mourinho s-a referit şi la Guardiola: "Vă puteţi imagina ce s-ar fi întâmplat dacă aş fi pus mâna pe tabela celui de-al patrulea arbitru?".

În finalul partidei Manchester City-Wolverhampton, scor 1-1, Guardiola a protestat cu privire la numărul de minute adiţionale stabilit de central şi a pus mâna pe tabela arbitrului de rezervă, care se pregătea să anunţe prelungirile (VIDEO AICI).

Afla mai multe despre: mourinhopremier league