Jucătorii lui Sepsi, îngrijoraţi după înfrângerea cu Craiova: ”De două partide nu înscriem pe teren propriu...”

Sepsi Sf. Gheorghe

Echipa Universitatea Craiova a învins sâmbătă, în deplasare, formaţia Sepsi OSK, scor 1-0, într-un meci al etapei a 16-a din Superligă.

Vătăjelu a înscris unicul gol al partidei de la Sf. Gheorghe. El a primit o pasă de la Baiaram şi a marcat cu un şut de la marginea careului, în minutul 58. Craiova se află la a treia victorie consecutivă şi este pe locul 4 în Superligă, cu 27 de puncte. Pentru Sepsi este a patra înfrângere consecutivă în prima divizie.

Denis Ciobotariu, fundaşul echipei Sepsi, s-a arătat îngrijorat de situaţia echipei sale, care nu a reuşit să marcheze pe teren propriu de două etape.

”Consider că nu meritam să pierdem azi la jocul pe care l-am făcut. Ne-am creat foarte multe situaţii de a marcat, aici e dezamăgirea mea că n-am reuşit să înscriem. Am avut în prima repriză 3 sau 4 situaţii clare de a marca. Din nou am făcut o greşeală, am primit acel gol şi n-am mai putut să revenim. De două partide nu înscriem pe teren propriu şi sunt îngrijorat pentru această situaţie”, a dezvăluit Denis Ciobotariu.

Echipele care au evoluat:

• SEPSI: Niczuly - D. Ciobotariu (R. Varga 66), Ninaj, M. Tamas, A. Dumitrescu - Aganovic, J. Rodriguez – Rondon (Tudorie 81), C. Matei (Achahbar 72), M. Ştefănescu (Bărbuţ 81) – Safranko. ANTRENOR: Cristiano Bergodi
  • CS UNIVERSITATEA CRAIOVA: Arlauskis - Papp, Mitrea, Screciu – Hanca Mateiu 56), Al. Creţu, Căpăţînă (Martic 71), Nistor (G. Cîmpanu 85), Vătăjelu – Rivaldinho (Markovic 84), Baiaram (Roguljic 71). ANTRENOR: Mirel Rădoi

Afla mai multe despre: sepsi