Jucătorii UTA-ei, după meciul incredibil din Ştefan cel Mare: ”De asta este frumos fotbalul!”

Dinamo a remizat cu UTA, 2-2, după un meci spectaculos în „Ştefan cel Mare”.

UTA Arad a marcat golul egalizator în minutul 90+5!

David Miculescu a marcat ambele goluri pentru UTA Arad şi a fost ”eroul” oaspeţilor din această seară.

”Aşa este frumos fotbalul şi ne bucurăm că am egalat. Noi am mai crezut aşa a fost şi la Gaz Metan. Am ştiu că mai sunt câteva secunde şi am încercat.

Vâd că împotriva celor de la Dinamo marchez foarte des. De fiecare dată înscriu. M-am antrenat puţim de asta am intrat doar la pauză.

Ne reunim mâine şi începem să pregătim meciurile”,
a declarat Miculescu la finalul partidei.

Florin Iacob, portarul şi căpitanul UTA-ei, a vorbit despre egalul din această seară, dar şi despre galbenul primit.

”La începutul jocului nu prea ne-am descurcat şi eu cred că la început de meci noi avem o problemă. La pauză au fost discuţii mai liniştite pentru că jucăm în 10 oameni. Nu avea rost să strigăm sau altceva.

De la început i-am zis că are o schimbare de atitudine bună de când e convocat la naţională. E tinereţea pentru el. Şi-a revenit şi a revenit foarte bine! Îl felicit.

Nu am văzut faza de la cartonaşul roşu. Eu am luat galben pentru că am zis că sunt căpitanul echipei si am venit să vorbesc dar mi s-a spus că am venit prea agresiv.

Acesta de azi trebuie să fie un punct de plecare şi să reuşim să câştigăm mai multe puncte!”, a declarat Iacob.
LIVE VIDEO | Dinamo - UTA Arad 2-2. David Miculescu le-a refuzat victoria „câinilor”. Final dramatic cu gol în prelungiri

Afla mai multe despre: uta araddavid miculescuflorin iacobdinamo