Jucătorul de la FCSB care a intrat în gura lui Panduru: ”Antifotbal! Doar scuze şi scuze!” | EXCLUSIV

Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică seara, în deplasare, scor 2-0, liderul din Superligă, echipa FCSB, într-un meci din etapa a 18-a.

Gălăţenii au deschis scorul la Bucureşti în minutul 7 al meciului, când Lixandru s-a complicat în propriul careu, i-a pasat încet lui Ovidiu Popescu şi Samuel Teles a profitat, interceptând şi deschizând scorul. Gazdele au ripostat prin lovitura liberă a lui Florinel Coman, scoasă excelent de portarul Dur-Bozoancă. Portarul oaspeţilor a intervenit şi în minutul 43, la Miculescu, iar Ovidiu Popescu a trimis peste poartă în minutul 59.

Oţelul a înscris al doilea gol în minutul 64, prin Cisotti, iar Florinel Coman a primit al doilea galben şi, implicit, cartonaşul roşu în minutul 90+6. S-a încheiat 2-0 pentru gălăţeni, iar FCSB este, în continuare, lider în clasament, cu 37 de puncte. Oţelul a câştigat al patrulea meci  stagional, a ajuns la 23 de puncte şi se află pe locul 9.

Basarab Panduru a urmărit partida şi l-a criticat dur pe Pantea, fiind nemulţumit de prestaţia acestuia.

”Dacă faci echipa cum ai făcut-o în seara... Cea mai slaba parte dreaptă din campionatul nostru. Nu există mai antifotbal decât în partea dreapta a FCSB-ului. Păi, Pantea dacă îi curgea cumva sânge din nas, la cât a ridicat mâna să se scuze pentru centrările alea... îi trecea şi sângele ăla! Nu îi mai curgea. Tot meciul doar scuze, scuze... N-ai cum aşa ceva... Nu ai cum să câştigi un meci aşa”, a răbufnit Panduru după meci.

Echipele care au evoluat:

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Ngezana, Lixandru (Dawa 46), Radunovic - Olaru, Şut (Djokovic 69), Ov. Popescu (Radaslavescu 66) – Miculescu (D. Rotariu 46), Compagno (M. Toma 90), Fl. Coman. ANTRENOR: Elias Charalambous
  • OŢELUL GALAŢI: Dur Bozoancă - Zhelev, Yabre, Lovric, Miguel Silva – Cisotti (Jardan 85), A. Lopez (I. Neagu 34), Samuel Teles – Maciel (G. Cârjan 85), Al. Pop (Fatai 62), Bodişteanu (A. Rus 46). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Afla mai multe despre: panteapandurufcsb