Juventus a învins Sampdoria şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei! Drăguşin a jucat doar 10 minute

Formaţia Juventus Torino a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Sampdoria Genova, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

Pentru Juventus au marcat Cuadrado '25, Rugani '52, Dybala '67 şi Morata '77 (penalti), în timp ce pentru Sampdoria a punctat Conti '63.

La Sampdoria, Radu Drăguşin a intrat pe teren în minutul 81, în locul lui Augello.

În sferturi s-au mai calificat Lazio, AC Milan, Atalanta şi Fiorentina.

Meciurile Sassuolo – Cagliari, Inter Milano – Empoli vor avea loc miercuri, în timp ce întâlnirea AS Roma – Lecce este programată joi.

Afla mai multe despre: radu dragusinserie ajuventus