Karim Benzema a jucat împotriva lui Rayo Vallecano având o rană la picior. Ce s-a petrecut în minutul 10 al meciului

Atacantul francez Karim Benzema, de la Real Madrid, a evoluat miercuri seara, în meciul cu Rayo Vallecano, cu o rană la piciorul drept, după ce a fost călcat de un adversar la începutul meciului.

Real Madrid a învins miercuri pe Rayo Vallecano cu scorul de 2-1, într-un meci disputat pe stadionul Santiago Bernabeu. Karim Benzema, jucătorul care a deschis scorul pentru madrileni, marcând al 18-lea său gol stagional, a jucat aproape tot meciul cu o rană la piciorul drept, potrivit agentului său Karim Djaziri. Acesta a dezvăluit că tăietura suferită de atacantul Realului a necesitat punerea a cinci copci, la finalul meciului.

Karim Djaziri a publicat pe reţelele de socializare fotografii şi un filmuleţ în care un medic îi coase rana lui Benzema.

Conform declaraţiilor agentului lui Benzema, incidentul s-a petrecut în minutul 10 al partidei, însă francezul a evoluat întregul meci, fără a fi schimbat.

Afla mai multe despre: karim benzemareal madrid