Karim Benzema, coşmarul lui Ciprian Tătăruşanu! Câte goluri a marcat francezul

Karim Benzema (35 de ani) a avut parte de o prestaţie excelentă pentru Al-Ittihad, împotriva echipei lui Ciprian Tătăruşanu, Abha Club.

Karim Benzema, hat-trick împotriva lui Ciprian Tătăruşanu

4-2 a fost scorul final al meciului disputat în Jeddah. Karim Benzema a deschis scorul din penalty în minutul 38 al partidei.

După pauză, oaspeţii au egalat, prin Karl Toko Ekambi, în minutul 51.

Brazilianul celor de la Al-Ittihad, Igor Coronado a restabilit avantajul gazdelor, din pasa lui Benzema, la doar trei minute distanţă.

Benzema a stabilit o diferenţă de două goluri, cu o reuşită venită din pasa lui Igor Coronado, în minutul 67.

Câştigătorul Balonului de Aur în 2022 a reuşit hat-trick-ul în minutul 69, servit încă o dată de Igor Coronado.

Jumayah a închis tabela la scorul de 4-2, cu o reuşită pentru oaspeţi venită în minutul 85.

Ciprian Tătăruşanu a primit nota 5.9, din partea site-ului de specialitate Flashscore.ro, după ce a încasat patru goluri. Echipa sa, Abha Club se află pe locul 13 în Arabia Saudită, cu 13 puncte.

Al-Ittihad a urcat pe locul cinci şi este la prima victorie de la plecarea portughezului Nuno Espirito Santo.

24 de puncte este totalul echipei la care joacă Karim Benzema şi N'golo Kante.

Pe primul loc în clasamentul din Arabia Saudită se află Al-Hilal, cu 35 de puncte. În lotul echipei liderului se află jucători precum Neymar, Ruben Neves, Yassine Bounou, Sergej Milinkovic-Savic, Kalidou Koulibaly şi Aleksandr Mitrovic.

Afla mai multe despre: karim benzemaciprian tatarusanual ittihadabha