Keşeru a marcat şi Ludogoreţ a câştigat fără probleme înainte de meciul cu Espanyol din Europa League

Ludogoreţ Razgrad a câştigat un nou meci în campionatul Bulgariei şi a ajuns la 12 victorii în sezonul actual din Parva Liga. Claudiu Keşeru a înscris unul dintre goluri.

Cu scorul de 3-1 s-a impus Ludogoreţ, pe teren propriu, în meciul cu Beroe. Claudiu Keşeru a marcat al doilea gol al meciului, în minutul 52. Wanderson şi Swierczok şi-au mai trecut numele pe lista marcatorilor.

Keşeur a fost înlocuit în minutul 59. Cosmin Moţi a fost integralist şi a evoluat pe poziţia de fundaş stânga. Ludogoreţ este lider autoritar în Bulgaria, cu 39 de puncte. Keşeru a ajuns la golul cu numărul 9 şi a urcat pe primul loc în clasamentul golgheterilor, la egalite cu Iliev de la Lokomotiv Plovdiv.

Pentru bulgari urmează meciul din Europa League, din deplasare, cu Espanyol Barcelona, care va avea loc joi, de la ora 22:00.

Afla mai multe despre: keseruludogorets