Keşeru, supărat că a ajuns rezervă la UTA: ”E o situaţie penibilă. Doamne fereşte!” + S-a gândit să plece de la echipă

UTA

Echipa FCSB a învins duminică, pe teren propriu, formaţia UTA Arad, scor 2-1, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii.

FCSB a deschis scorul în minutul 16, când Cordea i-a pasat lui Olaru, iar acesta a şutat imparabil de la 20 de metri. În minutul 35, arbitrul Sebastian Colţescu a oprit meciul pentru două minute din cauza materialelor pirotehnice aprinse de ultraşii FCSB din Peluza Nord. Compagno a înscris al doilea gol al bucureştenilor, din penalti, în minutul 88. Keseru a redus din diferenţă în minutul 90+1, înscriind primul său gol stagional. A fost a treia victorie consecutivă a echipei FCSB în campionat, bucureştenii au urcat pe locul 7, cu 17 puncte.

Keşeru a fost doar rezervă şi în această seară. Jucătorul este profund nemulţumit de această situaţia şi a anunţat că îşi doreşte să plece din iarnă.

”Doamne fereşte să mă retrag. De ce să mă retrag? E o situaţie penibilă, nu mă simt bine... Voi juca aici sau în alta parte, dacă continua situaţia voi pleca. E cel mai mic contract pe care l-am avut în viaţa mea. Nu am venit aici pentru bani. În momentul în care se va termina, în decembrie, vom vedea”, a declarat Keşeru.

Echipele care au evoluat:

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Pantea - Cordea, Edjouma (Nikolov 78), Olaru – Omrani (Oaidă 55), Compagno (Miculescu 90), Fl. Coman (Oct. Popescu 78). ANTRENOR: Nicolae Dică

UTA ARAD: Fl. Iacob - Vukcevic, Benga, Chindriş, Abeid (Dobrescu 70) - Anton, Cascini (Keseru 78) – Stahl (Jobello 46), R. Pop (Negoescu 69), Otele (Ubbink 69) – Postolachi. ANTRENOR: Ilie Poenaru

Afla mai multe despre: keseruuta arad