FCSB l-a avut pe lista de transferuri pe Eddy Gnahore (32 de ani), mijlocaşul plecat liber de contract de la Dinamo.
Mihai Stoica, preşedintele Consiliului de Administraţie al FCSB, a dezvăluit că "roş-albaştri" l-au monitorizat pe Gnahore în ultimele luni petrecute la Dinamo. Având în vedere că putea fi transferat liber de contract, FCSB l-a urmărit, dar s-a convins în cele din urmă să nu acţioneze.
Eddy Gnahore, în atenţia FCSB
Prestaţiile lui Gnahore din ultimele luni i-au făcut pe cei de la FCSB să facă pasul înapoi, în ciuda faptului că erau în căutarea unui mijlocaş închizător, pe care îl caută şi în prezent. Plecarea lui Adrian Şut a lăsat un gol în echipă, pe care FCSB încearcă să-l umple.
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
"Gnahore, doi ani de zile a fost, poate, cel mai bun închizător din campionat. În ultimele şase luni parcă n-a mai fost atât de... Cel puţin asta a fost percepţia noastră, că şi noi l-am monitorizat, ştiind că va fi liber şi că avem nevoie de jucător pe poziţia lui", a declarat Mihai Stoica, la Prima Sport.
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
Eddy Gnahore a plecat liber de contract de la Dinamo la finalul sezonului trecut.
Gnahore a strâns 43 de meciuri (3749 de minute) în toate competiţiile sezonului trecut la Dinamo şi a marcat de două ori, având în "cont" şi două assist-uri.
- 600.000 de euro este cota de piaţă a lui Eddy Gnahore în prezent, potrivit specialiştilor de la transfermarkt.com
Afla mai multe despre: eddy gnahore, dinamo, fcsb, mihai stoica, monitorizare







