La Liga | Atletico Madrid s-a distrat cu Sevilla. Gazdele s-au impus cu 6-1 VIDEO

La Liga

Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă seara, pe teren propriu, formaţia FC Sevilla, cu scorul de 6-1, în etapa a 24-a din La Liga.

La pauză, scorul a fost de 2-1 în favoarea lui Atletico Madrid. Gazdele au deschis scorul prin Depay, în minutul 23, şi tot el a marcat pentru 2-0 în minutul 26. Marocanul En-Nesyri a pus pe tabelă golul oaspeţilor, în minutul 39, dar în partea secundă madrilenii au dominat copios şi au mai înscris de alte patru ori:

Griezmann (min. 53), Carrasco (min. 69), Alvaro Morata (minutele 76 şi 90+2). Sevilla a avut un jucător eliminat, pe Gueye, în minutul 80. În clasament, Atletico este pe locul 3, cu 45 de puncte, în vreme ce Sevilla este pe locul 16, cu 25 de puncte.

Rezultate înregistrate sâmbătă în etapa a 24-a din La Liga:

Getafe – Girona 3-2 (Unal 2, 14 penalti, Mayoral 43 / Castellanos 54, Gutierrez 80);

Almeria – Villarreal 0-2 (Moreno 76, Morales 88);

Mallorca – Elche 0-1 (Boye 88).

Afla mai multe despre: atletico madridsevilla