Ladislau Boloni, înfrângere în Ligue 2! Reacţia antrenorului: "Le-am spus jucătorilor"

Metz, echipă antrenată de Ladislau Boloni, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-1, de echipa Dijon, într-un meci din etapa a cincea a ligii secunde din Franţa.

Învingătorii au marcat prin Silva (28) şi Le Bihan (59). Pentru Metz a înscris Gueye, în minutul 77.

În minutul 68, Metz a ratat un penalty prin Niane.

Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 67, când a fost eliminat Rocchia.

Boloni şi-a consolat jucătorii după acest rezultat: “Le-am spus că nu este nici prima noastră înfrângere, nici ultima. Ridicăm capul şi vom fi mai puternici începând de la meciul următor”.

Afla mai multe despre: ladislau bolonimetzdijonligue 2