Le-au dat clasă! ”Au avut atitudine!”. Sorin Cârţu s-a luat de olteni şi îi laudă pe cei de la Corvinul

Fotbal intern

Echipa Universitatea Craiova a pierdut joi seara, în deplasare, scor 0-2, meciul cu formaţia slovenă Maribor, din manşa întâi a turului al doilea preliminar din Conference League.

Reacţia lui Sorin Cârţu după înfrângerea oltenilor

Universitatea Craiova a fost învinsă fără drept de apel de NK Maribor cu scorul de 2-0 (0-0), joi seara, pe Stadionul Ljudski vrt din Maribor, în prima manşă a turului al doilea preliminar al competiţiei de fotbal Conference League.

Oltenii au jucat o oră cu un om în minus după ce Maldonado a fost eliminat în minutul 31 pentru un fault asupra lui Beugre. Cei de la Maribor au marcat în minutul 57 prin Repas şi 88 prin Jakupovici.

Sorin Cârţu s-a arătat dezamăgit de prestaţia oltenilor.

”Mi s-a părut că era un adversar de eliminat aşa, numai din cauza noastră e rezultatul. E greu, cu o asemenea atitudine nu, nu ai nicio şansă (să întorci).

E deranjant ca tu Universitatea Craiova să ai prestatia pe care ai avut-o şi să vezi atitudinea pe care a avut-o Corvinul”, a declarat Sorin Cârţu.

• Returul de la Craiova va avea loc joi, 1 august.

Afla mai multe despre: sorin cartuuniversitatea craiovaeuropa league