Liga 2 | Gloria Buzău a câştigat partida cu Unirea Slobozia 3-1

Liga 2

Echipa Gloria Buzău a învins marţi, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Unirea Slobozia, în ultimul meci al etapei a 18-a din Liga 2.

Gloria a condus cu 3-0 la pauză, prin golurile marcate de bulgarul Angelov (min. 11), de Valentin Alexandru (min. 16 penalti) şi argentinianul Pablo Gaitan (min. 45). Echipa lui Adrian Mihalcea nu a mai forţat în repriza secundă şi Gabriel Lazăr a redus din diferenţă în minutul 62.

În clasamentul Ligii a doua, Unirea Slobozia se află pe locul 5, Dinamo Bucureşti este pe locul 6, iar Gloria Buzău se situează pe poziţia a 7-a, toate cele trei echipe au câte 30 de puncte.

Ultimele două echipe calificate pentru play-off în Liga 2 se vor decide în ultima etapă a sezonului regular.

Afla mai multe despre: liga 2