LIGUE 1 | Marseille a învins pe Montpellier cu 2-1 şi rămâne pe podium

Ligue 1

Echipa franceză Olympique Marseille a învins luni, în deplasare, scor 2-1, formaţia Montpellier, într-un meci al etapei a 17-a din Ligue 1.

Marseille a învins pe Montpellier cu 2-1 şi rămâne pe podium

Oaspeţii au deschis scorul pe Stade de la Mosson imediat după pauză, în minutul 46, prin Nuno Tavares. A urmat autogolul lui Maxime Esteve, din minutul 60, şi Marseille conducea cu 2-0.

Gazdele au avut o zvâcnire pe final, au redus din diferenţă prin Teji Savanier, din penalti, dar Marseille s-a impus cu 2-1 şi este pe locul al treilea în clasament, cu 36 de puncte, la patru de locul secund, Lens.

Montpellier se află pe poziţia a 14, cu 17 puncte.

Rezultatele înregistrate luni în etapa a 17-a din Ligue 1:

Strasbourg – Troyes 2-3 (Diallo 41, Doukoure 54 / Ripart 16, Rony Lopes 20, Chavalerin 78);

OSC Lille – Stade de Reims 1-1 (David 32 / cajuste 79);

Montpellier – Olympique Marseille 1-2 (Savanier 90 penalti / Nuno Tavares 46, Esteve 60 autogol).

Afla mai multe despre: marseille- montpellier -ligue 1