VIDEO | Arsenal - Manchester United 3-2. Meci de poveste în Premier League! Tunarii au dat lovitura pe final

Premier League

Echipa engleză Arsenal Londra a învins duminică, pe teren propriu, scor 3-2, formaţia Manchester United, într-un meci în care golul victoriei londonezilor a fost înscris în minutul 90. Arbitrul a consultat VAR-ul înainte să acorde golul.

VIDEO | Arsenal - Manchester United 3-2 (Nketiah 24, 90 Saka 52) // (Rashford 17, Martinez 52)

• Echipele de start:
  • Arsenal:  Ramsdale- Ben White, Saliba, Gabriel, Zinchenko- Partey, Odegaard, Xhaka- Martinelli, Nketiah, Saka
  • Manchester United: De Gea- Wan-Bissaka, Varane, Martinez, Shaw- Eriksen, McTominay- Antony, Bruno Fernandes, Rashford- Weghors

Min 90+2. Final de meci!

Min 90. GOOOOOL Arsenal! Nketiah a trimis mingea în poartă!

Min 59. GOOOOL Manchester United! Martinez a trimis mingea în poartă, după o eroare a portarului!

Min 52. GOOOOL Arsenal! Saka trimite un şut din afara careului, iar mingea ajunge în plasă!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45. Final de primă repriză!

Min 24. GOOOOOL Arsenal! Nketiah a egalat după o apariţie bună bara a doua!

Min 17. GOOOOL Manchester United! Rashford trimite un şut din afara careului, iar mingea este bine plasată la colţul scurt!

Min 1. A început meciul!

Liderul, Asenal, dă piept cu echipa care i-a administrat singurul eşec din acest sezon de Premier League.

Faptul că ”Tunarii” sunt ldieri autoritari în Anglia, nu este întâmplător, iar victoria clară de săptămâna trecută din derby-ul londonez, cu Tottenham, este confirmarea că echipa lui Mikel Arteta poate câştiga campionatul.

De cealaltă parte, ”Diavolii” au remizat în ultima etapă, scor 1-1 pe terenul lui Crystal Palace, după ce au condus aproape o repriză cu 1-0.

Manchester United este pe locul patru cu 39 de puncte,  opt mai puţine decât Arsenal, iar o victorie împotriva londonezilor i-ar înscrie pe ”Diavoli” cu şanse reale în lupta pentru titlu.

LIVE VIDEO | Manchester City - Wolves, de la 16:00 3-0 ( Haaland 40, 50, 53)

LIVE VIDEO | Leeds - Brentford 0-0

Afla mai multe despre: unitedarsenal