LIVE VIDEO | Cagliari - Lazio, astăzi, pe Telekom Sport 2, ora 21:45. Cu o victorie, echipa lui Ştefan Radu vine la trei puncte de primele două locuri

Serie A

Astăzi, de la ora 21:45, etapa a 16-a din Serie A se închide odată cu meciul din Cagliari şi Lazio. Partida va putea fi urmărită în direct la Telekom Sport 2 şi LIVE VIDEO pe telekomsport.ro.

Lazio traversează o perioadă excelentă şi are şapte victorii consecutive în Serie A. Echipa lui Ştefan Radu poate intra serios în lupta pentru titlu, după ce Inter a fost egalată în deplasarea de la Fiorentina în minutele  de prelungire.

În momentul de faţă, Inter şi Juventus ocupă primele două locuri în clasamentul din Serie A, iar Lazio, dacă se va impune pe terenul lui Cagliari, va veni la doar trei puncte în spatele celor două. Însă echipa pregătită de Simone Inzaghi are o deplasare extrem de dificilă. Cagliari este una dintre surprizele plăcute ale acestui sezon din Serie A, are 14 meciuri consecutive fără înfrângere în toate competiţiile, iar acum este pe locul 5 în clasamentul primei ligi din Italia.

Afla mai multe despre: lazio