VIDEO CFR Cluj - FC Argeş 1-0. Krasniqi a dat lovitura pe finalul partidei. Ardelenii s-au calificat în semifinalele Cupei României

CFR Cluj

Campioana CFR Cluj s-a calificat, joi, în semifinalele Cupei României, după ce a învins, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia FC Argeş, în sferturile competiţiei.

VIDEO CFR Cluj - FC Argeş 1-0 (min 89 Krasniqi)

Echipele probabile:

CFR Cluj: Sava - R. Bălan, Ţiru, Kolinger, Peteleu - Braun, Hoban, Muhar, Fica - Maglica, Yeboah

Rezerve: Scuffet, Manea, Burcă, Filip, Cvek, Petrila, Krasniqi, Bîrligea, Janga

Antrenor: Dan Petrescu

FC Argeş: Micle - Tofan, Dobrosavlevici, Turda, Brendon, Vianna - Jakolis, Meza Colli, Mimito, G. Creţu - Enzo

Rezerve: Micu, Njike, Oprescu, I. Şerban, Moisie, Tîrcoveanu, Bertrand, Rizzi, Garrita

Antrenor: Bogdan Argeş Vintilă

Min 90: Final de meci. Victorie CFR.

Min 89: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CFR Cluj! Krasniqi a deschis scorul.

Min 66: Două schimbări făcute de Dan Petrescu: Cvek intră în locul lui Muhar şi Janga, în locul lui Yeboah.

Min 62: Schimbare la FC Argeş: Garita intră în locul lui Celestine.

Min 56: Peteleu primeşte cartonaşul galben.

Min 46: Ocazie CFR. Muhar şutează, pe jos, dar portarul reţine.

Min 45+1: Pauză.

Min 38: Ocazie CFR. Şutul lui Fica merge pe lângă poarta apărată de Micle.

Min 15: Ocazie FC Argeş. Mimito pune în pericol poarta apărată de Sava.

Min 1: A început partida!

Câştigătoarea va juca în semifinale împotriva învingătoarei din al treilea sfert, Sepsi - Mioveni. Meciurile se joacă într-o singură manşă.

În cadrul sezonului regulat din Liga 1, cei de la CFR Cluj s-au impus în ambele dueluri cu piteştenii, scor 1-0 în deplasare şi 3-1 pe teren propriu.

CFR Cluj vine după o remiză în Superligă, scor 1-1, cu Universitatea Craiova. În timp ce, FC Argeş a pierdut, scor 0-2, cu FC Voluntari.

Vidican Rares George va arbitra partida de azi din Cupa României.

Afla mai multe despre: cfr clujfc arges