VIDEO | Chindia - U Cluj 2-2. Meci splendid la Ploieşti. Trupa lui Toni Petrea, neînvinsă în 2023. Clujenii au marcat două goluri spectaculoase

Chindia Targoviste

Chindia Târgovişte a remizat, pe teren propriu, cu U Cluj, scor 2-2, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii. Oaspeţii au condus cu 2-0. Gazdele au egalat marcând ultimul gol după minutul 90.

VIDEO | Chindia - U Cluj 2-2 (Neguţ 64 - pen, Boldor 90+6 / Thiam 43, Ze Gomes 51)

Echipele de start:

• Chindia Târgovişte: Căbuz - Căpuşă, Celea, Boldor, Ad. Ioniţă - Chamed, Dulca, Akhmatov, Neguţ - D. Popa, Cooper
  • Rezerve: D. Moldovan, Vorobjovas, E. Fernandez, A. Şerban, Atanase, Mihaiu, Perianu, S. Buş, Corinus
  • U Cluj: Gorcea - Martic, Fl. Ilie, Ispas, Chipciu - Bic, Simion, Remacle - D. Nistor - Gomes, Thiam
  • Rezerve: Iliev, A. Miron, Piţian, R. Pires, I. Filip, Oancea, Goranov, Oancea, I. Stoica, Horşia

Min 90+8. Final de meci.

Min 90+6. GOOOL Chindia. Boldor marchează la ultima fază a meciului. ”Ilie Oană” este în aer.

Min 90+1. Ocazie Chindia. Buş trimite un şut frumos, dar Gorcea intervine din nou foarte bine.

Min 81. Ocazie Chindia. Popa trimite mingea în bară. Gazdele au ghinion.

Min 77. Ocazie Chindia. Gazdele ameninţă serios poarta lui Gorcea, dar intervine senzaţional la şutul lui Şerban.

Min 64. GOOOL Chindia. Neguţ transformă lovitura de pedeapsă.

Min 63. Penalty Chindia. Târgoviştenii beneficiază de o lovitură de la 11 metri.

Min 51. GOOOL Cluj. Ze Gomes înscrie din foarfecă. Un alt gol frumos al clujenilor, la Ploieşti.

Min 46. Începe repriza a doua.

Min 45+5. Pauză.

Min 44. GOOOL Cluj. Thiam înşiră mai mulţi adversari şi marchează superb în poarta lui Căbuz. Golul este suspect de ofside, dar este validat de VAR, după minute în şir de verificare.

Min 39. Ocazie Chindia. Chamed trimite periculos, dar execuţia nu prinde cadrul porţii.

Min 28. Ocazie Chindia. Cooper a trimis foarte puţin pe lângă poartă. Gorcea era spectator.

Min 21. Gol anulat Cluj. Gomes marchează, dar reuşita este anulată pentru ofsaid.

Min 16. Ocazie Chindia. Băieţii lui Toni Petrea reacţionează bine şi ameninţă şi ei pentru prima dată serios poarta adversă.

Min 15. Ocazie Cluj. Ispas trimite pe poartă dintr-o lovitură liberă periculoasă, dar Căbuz este la post şi respinge.

Min 1. Începe meciul.

Chindia Târgovişte se va duela azi, de la ora 17:00, cu Universitatea Cluj. Meciul va fi LIVE VIDEO pe Orange Sport 1 şi orangesport.ro.

În partida tur, U Cluj s-a impus cu 1-0 în faţa Chindiei, pe teren propriu. Singurul gol al partidei a fost marcat de Fulop, în minutul 63.

Echipa lui Toni Petrea merge bine în acest nou an: au înregistrat două victorii şi două remize. Chindia este pe locul 10 în clasament, cu 29 de puncte. De partea cealaltă, U Cluj ocupă locul 14 în clasament, cu 24 de puncte.

• Meciul va avea loc pe stadionul „Ilie Oană”, din Ploieşti.

Afla mai multe despre: chindiau cluj