VIDEO | Dinamo 1-0 FC Botoşani. ”Câinii” au dat lovitura! Echipa lui Burcă a câştigat în prelungiri graţie unui autogol

Fotbal intern

Dinamo s-a impus în ultimul meci al etapei a cincea din Superligă, scor 1-0, contra lui FC Botoşani.

VIDEO | Dinamo - FC Botoşani 1-0 (Ducan a.g. 90+5)

Min 90+8. Meciul s-a terminat, scor 1-0.

Min 90+5. GOOOOL Dinamo! Ducan îşi trimite mingea în propria poartă după o acţiune pe flancul stâng al ”câinilor”.

Min 62. Ocazie uriaşă pentru Dinamo! Bani centrează excelent, iar Politic loveşte bara cu o reluare spectaculoasă.

Min 46. A început repriza a doua.

Min 45+2. Prima repriză s-a terminat, scor 1-1.

Min 33. Ocazie mare pentru Dinamo! Politic şutează de la 11 metri, dar Ducan respinge extraordinar.

• Antrenor: Mihai Ciobanu

Cele două echipe sunt în căutarea primei victorii în acest campionat. Dinamo a obţinut un singur punct din primele patru etape şi se află pe ultimul loc.

FC Botoşani în schimb a izbutit două egaluri în acest început de sezon, în deplasarea de pe terenul Rapidului cu scorul de 2-2 şi acasă cu Petrolul, scor 1-1.

Startul modest de sezon nu influenţează negativ ambiţia "câinilor roşii" de a-şi obţine prima victorie în sezon, după egalul din deplasarea de la U Cluj, Dinamo este pregătită să facă un meci bun în faţa propriilor suporteri.

Programul dificil al dinamoviştilor a contribuit la totalul modest de puncte, înfrângerile cu FCSB şi Universitatea Craiova au venit în urmă unor prestaţii solide.

În ultima etapă de campionat, FC Botoşani a pierdut pe teren propiu împotriva celor de la FC U Craiova 1948 cu 0-1.

Afla mai multe despre: dinamo