VIDEO | Dinamo - FC U Craiova 1-2. Andrea Compagno dă lovitura în prelungirile partidei

Dinamo a fost înfrântă de FC U Craiova în a patra etapă a play-out-ului, scor 1-2.

VIDEO Dinamo - FC U Craiova 1-2 (Irobiso 1 / Huyghebaert 50, Compagno 90+1)

Echipele de start

• Dinamo: Eşanu - Grădinaru, Patriche, Carp, Moura - Bani, Pierret, J. Rodriguez, St. Filip - Irobiso, Vl. Morar
  • Rezerve: Fara, Ehmann, R. Grigore, G. Creţu, Răuţă, Ivanov, Mihaiu, C. Matei, Ivanovski
  • FC U Craiova: R. Popa - Negru, Kovacic, Paramati, Huyghebaert - Baeten, Asamoah, Vl. Achim, Van Durmen - C. Bălan, Compagno
  • Rezerve: Mogoşanu, Buşu, Pop, D. Albu, Marquet, Blidar, A. Albu, Sidibe, Ondaan

Min 90+3. Final de meci.

Min 90+1. Goool FC U Craiova!! Compagno marchează în prelungirile partidei.

Min 64. Gol anulat pentru Dinamo! Irobiso marchează, dar asistentul ridică fanionul pentru offside.

Min 50. Gooool FC U Craiova! Huyghebaert restabileşte egalitatea cu un voleu din marginea careului.

Min 46. A început repriza secundă.

Min 45+3. Final de repriză.

Min 45+1. Bani îl găseşte în careu pe Irobiso cu o centrare bună, dar atacantul reia alături.

Min 31. Compagno îi aşează perfect balonul lui Kovacic, dar şutul croatului este slab, iar Eşanu se opune.

Min 26. Bară FC U Craiova! Van Durmen ajunge cu şansă la balon, dar încercarea sa loveşte stâlpul porţii lui Eşanu.

Min 19. Morar trimite de la distanţă, dar Popa prinde fără probleme.

Min 7. De Moura, aproape de un autogol antologic! Preluarea sa ratată trece pe lângă poarta lui Eşanu, din fericire pentru Dinamo.

Min 1. Gooool Dinamo! Irobiso deschide scorul după 35 de secunde.

Min 1. A început partida.

Dinamoviştii au moral bun după ce s-au impus runda trecută pe terenul Chindiei, scor 2-0. În cazul unei victorii, Dinamo va lega două victorii consecutive pentru prima oară în acest sezon.

În cele două partide din sezonul regulat, U Craiova s-a impus în tur, scor 1-0, iar apoi a remizat în deplasare, scor 0-0.

Dinamo este pe locul 8 în play-out, cu 13 puncte. În timp ce, FC U Craiova 1948 este pe locul 5 cu 22 de puncte. Oltenii vor să evite barajul!

Afla mai multe despre: dinamou craiova 1948