VIDEO FC Argeş - U Craiova 0-2. Compagno a reuşit dubla + Latovlevici, gafă mare în prima repriză

FC U Craiova

FC Argeş primeşte vizita formaţiei U Craiova 1948, azi, de la ora 21:30 pe Orange Sport 1.

VIDEO FC Argeş - U Craiova 1948 0-2 (min 3, 75 Compagno)

Echipele de start:

FC Argeş: Greab - C. Tofan, Turda, Cestor, Latovlevici - Meza, Njike - Işfan, Donisa, Bertrand - Garita

Rezerve: Straton, Jakolis, M. Constantin, Vianna, Alceus, H. Covaci, R. Gaşpar, A. Calcan, E. Celestine

Antrenor: Andrei Prepeliţă

FCU Craiova: R. Popa - G. Enache, Duarte, R. Grigore, Huyghebaert - Asamoah, V. Achim - Baeten, G. Iancu, A. Chiţu - Compagno

Rezerve: Gurău, K. Papadopoulos, Dr. Albu, Zanfir, D. Croitoru, Marquet, Bahassa, Sidibe, Cl. Bălan

Antrenor: Marius Croitoru

Min 90+5: S-a terminat partidă. Victorie clară pentru FC U Craiova 1948.

Min 78: Sidibe este avertizat după un fault.

Min 75: GOOOOOOOOOOOOOOOL FCU Craiova! Compagno a reuşit dubla pentru olteni, cu un şut din interiorul careului.

Min 46: Cartonaş galben pentru Calcan.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45: S-a terminat prima repriză!

Min 45: Ocazie FC Argeş. Njike şutează periculos, însă Robert Popa este concentrat şi prinde balonul.

Min 34: S-a accidentat Grigore Turda, care cere schimbare. În locul său intră Marius Constantin.

Min 27: Ocazie FC Argeş. Arnold Paul Garita loveşte cu capul, însă mult prea puternic. Balonul este trimis mult peste poartă.

Min 16: Cartonaş galben pentru Ricardo Grigore.

Min 11: Probleme la Craiova. Baeten se accidentează şi este înlocuit cu Sidibe.

Min 3: GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Craiova! Compagno a deschis scorul după o pasă greşită dată de Iasmin Latovlevici.

Min 1: A început partida!

A avut loc un minut de reculegere înainte de FC Argeş - U Craiova 1948. Azi sunt trei ani de când a murit Florin Halagian.

Ultima partidă dintre FC Argeş şi U Craiova 1948 s-a terminat cu victoria oltenilor, 1-0.

Ambele echipe vin după o înfrângere. Piteştenii au fost îngenuncheaţi de Rapid, scor 1-2, în timp ce FCU Craiova a cedat cu acelaşi scor în faţa marii rivale CSU Craiova!

Arbitrul partidei este Radu Petrescu. Duelul va avea loc pe stadionul Nicolae Dobrin din Piteşti.

Afla mai multe despre: fc argeşu craiova 1948