VIDEO | Continuă seria slabă de rezultate pentru U Craiova. Oltenii au scos doar o remiză în minutul 90 în deplasarea de la FC Voluntari

FC Voluntari a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, cu Universitatea Craiova, în etapa a 19-a din Liga I.

Pentru FC Voluntari a marcat Ricardinho, în minutul 52, iar pentru Universitatea Craiova a înscris Vînă, în minutul 90.

• FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Meleke, Armaş, Briceag - Costin, Droppa, I. Gheorghe (Tavares '90+1) - Raţă (Achim '90+3), Nemec (Paraschiv 85), Lopes (Fulop '85). Antrenor: Liviu Ciobotariu
  • Universitatea Craiova: Lazar - Screciu, Papp, Bălaşa (Căpăţână '62)- Vlădoiu (Fedele '79), Alex Creţu (Cîmpanu '62), Nistor, Vătăjelu - Gustavo, Ivan, Baiaram (Vână '68). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

FC Voluntari - Universitatea Craiova 1-1
Au marcat: Ricardinho '52 / Vînă '90

Echipele de start:

FC Voluntari: M. Popa - Ricardinho, Meleke, Armaş, Briceag - Costin, Droppa, I. Gheorghe - Raşă, Nemec, Lopes

Rezerve: Râmniceanu, Vlad, Achim, N. Roşu, Helder, Merloi, Paraschiv, Al. Ilie, L. Fulop

Craiova: Lazar - Screciu, Papp, Bălaşa - Vlădoiu, Alex Creţu, Nistor, Vătăjelu - Gustavo, Ivan, Baiaram

Rezerve: D. Rusu, Mitran, Ivanov, Benga, Vână, Fedele, Căpăţână, Cîmpanu, Trică

Min. 52 - GOOOOOL FC Voluntari! Ricardinho deschide scorul pentru ilfoveni

FC Voluntari este revelaţia acestui sezon din Liga 1 şi ocupă locul 3 în clasament, cu 32 de puncte acumulate. În cazul unui eşec, echipa lui Liviu Ciobotariu poate să coboare pe locul 4, având în vedere că oltenii s-au impus în tur cu 3-0.

În tabăra adversă, echipa din Bănie travesează o formă slabă şi este pe locul 6 în clasament, cu 29 de puncte, fiind la 3 puncte în spatele ilfovenilor.

Băieţii lui Reghecampf au cel mai bun atac din Liga 1, alături de FCSB, cu 34 de reuşite marcate în acest sezon de Liga 1. În ultima partidă din campionat, oltenii au remizat cu FC Botoşani, scor 2-2.

Afla mai multe despre: liga 1-craiova-voluntari