VIDEO Oţelul - Hermannstadt 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 2! Gazdele au evoluat cu un om în minus în a doua repriză

Hermannstadt​

Oţelul Galaţi a câştigat partida cu Hermannstadt, scor final 1-0.

VIDEO Oţelul - Hermannstadt 1-0 (min 2 Yabre)

• Antrenor: Marius Măldărăşanu

Min 53: Cartonaş roşu pentru Teles după un fault dur asupra lui Mino.

Min 46: A început repriza secundă!

Min 45: Pauză la Galaţi.

Min 18: Ocazie pentru Oţelul Galaţi. Bodişteanu şi-a încercat norocul cu un şut de la distanţă, dar balonul a trecut pe lângă poartă!

Min 14: Fază de meci. Oaspeţii cer penalty!

Min 2: GOOOOOOOOOL! Surpriză la Galaţi. Yabre deschide scorul în minutul 2 al partidei.

Min 1: A început partida!

În turul din sezonul regulat, cele două formaţii au terminat la egalitate, scor 1-1, în timp ce în returul de la Sibiu, gazdele au câştigat categoric, scor 4-1.

Sibienii au câştigat precedenta deplasare din Superligă, 3-1 cu UTA Arad şi sunt pe primul loc în play-out, cu 31 de puncte. De cealaltă parte, Oţelul Galaţi este pe locul al treilea.

Costin Ghiocel, Dragan Lovric şi George Cirjan sunt accidentaţi, iar Juri Cisotti este suspendat pentru partida cu sibienii.

Alessandro Murgia este singurul absent din tabara celor de la Hermannstadt.

Ce a declarat Măldărăşanu înainte de meci:

„Noi nu mai avem nicio grija vizavi de baraj, dar ne dorim mai mult, ne dorim sa castigam play-out-ul, vom vedea daca vom reusi. Cu siguranta va fi un meci greu pentru ambele echipe”, a declarat Măldărăşanu.

Afla mai multe despre: oţelul galaţihermannstadtdorinel munteanu