VIDEO | Oţelul - Unirea Slobozia 0-2. Oaspeţii au avut un gol superb anulat, au ratat un penalty şi tot au marcat două goluri. Gălăţenii au făcut cel mai slab meci al sezonului

Unirea Slobozia a învins-o, duminică, în deplasare, scor 2-0, pe Oţelul Galaţi, în etapa a 14-a din Superliga.

• Antrenor: Adrian Mihalcea

Min. 85 - GOOOOOOOOL Unirea Slobozia! Oaspeţii dau marea lovitură prin Şerbănică şi îşi asigură cele trei puncte în deplasarea de la Galaţi.

Min. 78 - Oţelul rămâne în inferioritate numerică, după eliminarea lui Stefanovic, iar Unirea Slobozia ratează un penalty prin  Toma.

Min. 47 - Unirea Slobozia continuă evoluţia bună chiar şi în repriza secundă. Perianu deschide scorul imediat după pauză.

Min. 45 - Fluier final al primei reprize. Cele două echipe intră la egalitate la cabine, singura fază importantă a primei reprize fiind golul anulat pentru Unirea Slobozia.

Min. 39 - Golul superb marcat de Afalna este anulat, după mult timp, de centralul partidei, în urma consultării sistemului VAR.

Min. 1 - Fluier de start al centralului.

Meciul Oţelul Galaţi – Unirea Slobozia are loc în etapa 14 din Superliga, sezonul 2024 – 2025, iar partida este Live Video Online orangesport.ro.

• Cele două echipe se vor întâlni pentru întâia oară în Superligă.

Înaintea acestei confruntări, Oţelul Galaţi se află pe locul 6 în clasament, cu 19 puncte adunate după 12 meciuri jucate. De partea cealaltă, Unirea Slobozia este „lanterna roşie” a clasamentului, cu doar 12 puncte adunate după 13 meciuri jucate.

Dorinel Munteanu, înainte de meci:

”Ca întotdeauna, meciul care urmează e cel mai greu, cel mai important. Mă aştept la un joc consistent în faţa propriilor suporteri, fiindcă vom avea un program foarte încărcat. Sunt convins că jucătorii au înţeles că trebuie să ieşim foarte bine din această perioadă cu 5 jocuri în două săptămâni.

Avem trei meciuri consecutive acasă şi trebuie să fim foarte atenţi cum le gestionăm, pentru că sunt un fel de reper, să vedem în ce direcţie mergem. Eu sper să fie cea pe care ne-am propus-o, chiar dacă trecem printr-o perioadă foarte grea”, a declarat Dorinel Munteanu.

Afla mai multe despre: oţelul galaţiunirea sloboziameci