LIVE VIDEO | Petrolul - Poli Iaşi, de la 16:00, pe Orangesport.ro. ”Lupii” nu au câştigat în ultimele două etape

Petrolul Ploieşti primeşte vizita lui Poli Iaşi sâmbătă, de la 16:00, într-un meci ce poate fi urmărit în direct pe Prima Sport 1. De asemenea, cele mai tari faze vor fi în format LIVE VIDEO pe Orangesport.ro.

LIVE VIDEO | Petrolul - Poli Iaşi, de la 16:00, pe Orangesport.ro

Petrolul Ploieşti şi Poli Iaşi se înfruntă în al doilea meci al zilei de sâmbătă din etapa a 14-a din Superliga, pe Stadionul Ilie Oană.

”Găzarii” nu au reuşit să câştige în ultimele două meciuri, în care au înregistrat un egal cu CFR, şi un eşec la Arad.

De cealaltă parte, Poli Iaşi vine după o partidă demenţială, câştigată dramatic contra Unirii Slobozia, scor 1-0, deşi ialomiţenii au avut un gol anulat şi un penalty ratat în minutele de prelungire.

Petrolul este pe locul şase, cu 19 puncte, în timp ce gruparea moldavă este pe nouă, cu două lungimi mai puţin faţă de rivala de astăzi.

În sezonul trecut, cele două formaţii s-au întâlnit în trei rânduri, de două ori în sezonul regular şi o dată în play-out.

Cele două echipe şi-au împărţit victoriile, în timp ce o partidă s-a terminat nedecis.

Partida dintre Petrolul şi UTA va fi arbitrată de o brigadă care-l va avea la centru pe Sorin Vădana.

Afla mai multe despre: petrolulpoli iaşisuperliga