VIDEO | Sepsi - U Craiova 0-1. Koljic aduce o victorie dramatică pentru olteni! Bosniacul a marcat pe final, contrar cursului jocului

Sepsi - U Craiova s-a terminat 0-1, la capătul unui meci în care oltenii nu au părut niciun minut în ritmul campionatului. Koljic a dat lovitura pe final de meci şi a adus cele trei puncte formaţiei antrenate de Cristiano Bergodi

Universitatea Craiova a fost de nerecunoscut în primul meci al noului sezon. Pigliacelli a fost eroul oltenilor la Sfântu Gheorghe, unde Sepsi a ratat două ocazii uriaşe în primele zece minute.

Deligiannidis şi Mitrea nu au reuşit să-l învingă pe italianul dintre buturile Craiovei. Până la pauză, Purece i-a testat şi el vigilenţa lui Pigliacelli, dar italianul a fost din nou la post.

Reacţia oltenilor a venit cu câteva minute înainte de intrarea la cabine. Mihăilă a oferit ratarea începutului de sezon din trei metri. Scenariul s-a repetat şi în a doua repriză, cu Sepsi având marile ocazii. Pigliacelli a mai ieşit o dată la rampă în faţa lui Aganovic. Craiova a dat lovitura când nimeni nu se mai aştepta.

În minutul 88, Koljic s-a întâlnit cu mingea centrată perfect de Bărbuţ, iar Sepsi - Universitatea s-a terminat 0-1

LIVE VIDEO | Sepsi - U Craiova 0-1 (Koljic 88)

Echipele de start:
CRAIOVA: Pigliacelli - Vlădoiu, M. Constantin, Bălaşa, Bancu - Mateiu, Nistor, Cicâldău - Ivan, Koljic, Mihăilă
Rezerve: Popescu, Mitran, Acka, Vătăjelu, Bic, Bărbuţ, Baiaram, Pap, Screciu
 Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ştefan - Deligiannidis, Fulop, Vaşvari, Purece - Ştefănescu, Carnat
Rezerve: Fernandez, Deaconu, Achahbar, Dumitrescu, Kovacs, Nouvier, Tincu

Final de meci. Victorie pentru Craiova!

Min 88. GOOOOOL Craiova!!! Koljic marchează pentru U Craiova, contrar cursului jocului

Min 85. Sepsi cere lovitură de la 11 metri

Min 68. Florin Purece aproape de deschiderea scorului. O nouă ocazie pentru Sepsi

Min 61. Ocazie pentru Fulop

Min 56. Ocazie mare Sepsi! Din nou, Pigliacelli intervine senzaţional!!

Min 48. Grecul Delgiannidis aproape de gol

A început repriza a doua

Pauză

Min 41. Ocazie uriaşă pentru U Craiova! Portarul Niczuly intervine senzaţional în faţa lui Mihăilă

Min 30. Şut bun al lui Purece, însă din nou portarul Pigliacelli are o intervenţie excelentă

Min 26. Sepsi marchează, dar reuşita este anulată pe motiv de offisde

• Craiova pierde repede posesia, nu reuşeşte să ajungă prea des în jumătatea adversă. Debut modest de meci pentru olteni, care nu par încă în ritmul campionatului

Min 20. Carnat încearcă un şut centrare din zona dreaptă a atacului echipei gazdă, dar Mirko Pigliacelli boxează şi respinge

Min 7. Ocazie Sepsi!!! Centrare bună a lui Purece, Mitrea reia cu capul de la semi  inălţime, dar Pigliacelli intervine excelent şi îşi salvează echipa

Min 4. Şansă pentru gazde! Noua achiziţie, Delgiannidis putea deschide scorul

Min 1. Start în partida de la Sf Gheorghe

Sepsi OSK şi Universitatea Craiova au încheiat sezonul trecut din CASA Liga 1 cu stări de spirit asemănătoare. Ardelenii au pierdut finala Cupei României, în timp ce oltenii au ratat titlul chiar în ultima etapă. Dorinţa de revanşă a celor două este pe măsura achiziţiilor făcute în această vară.

Sepsi OSK i-a achiziţionat pe Nouvier (Rakow), Aganovici (AEL Limassol), Deligiannidis (OFI Creta), Fernandez (CFR) şi Fofana (Gaz Metan), în timp ce Universitatea s-a întărit cu doi fundaşi experimentaţi, Marius Constantin şi Paul Papp.

În palmaresul întâlnirilor direct, Universitatea Craiova conduce cu 5-3, iar alte două partide s-au încheiat la egalitate.

Afla mai multe despre: sepsiu craiovaliga 1