VIDEO | Victorie cu mari emoţii pentru U Craiova. CS Mioveni a ratat un penalty în prelungiri

Mirel Rădoi a obţinut cu mare noroc prima victorie în campionat! Universitatea Craiova a învins-o cu 1-0 pe Mioveni. Antal a ratat pentru trupa lui Pelici un penalty în prelungiri.

Universitatea Craiova - CS Mioveni 1-0 (min 36 Andrei Ivan)

Echipele de start:

CSU Craiova: Lazar - Martic, Raul Silva, Screciu - Vlădoiu, Căpăţînă, Mateiu, Bancu - Baiaram, Koljic, An. Ivan

Rezerve: Rusu, Papp, Al. Creţu, Cîmpanu, Nistor, Rivaldinho, Markovic, Roguljic

Antrenor: Mirel Rădoi

CS Mioveni: I. Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Panait, Pop, Burnea - Rădescu, Blănaru, Coşereanu

Rezerve: D. Croitoru, Al. Iacopu, Cierpka, Şerbănică, Antal, Buziuc, Toma, Cr. Dumitru, M.Lixandru

Antrenor: Alexandru Pelici

Min. 79 - GOOOOOOOOL U Craiova! Rivaldinho marchează pentru 2-0, după o respingere slabă a portarului Popescu

Min 45: S-a terminat prima repriză.

Min 37: GOOOOOOOOOOOOOOOOL Universitatea Craiova! Andrei Ivan a deschis scorul. Popescu a rămas fără reacţie la execuţia atacantului.

Min 28: Raul Silva calcă greşit pe minge, Blănaru profită dar nu reuşeşte să finalizeze. Scorul rămâne 0-0.

Min 1: Ocazie pentru Craiova! Andrei Ivan şutează periculos de la distanţă după o fază bună creată de fotbaliştii lui Mirel Rădoi.

Min 1: A început partida!

Oltenii s-au calificat, joi, în play-off-ul Conference League, după ce i-au învins în returul din Bănie pe ucrainenii de la Zorya Lugansk, scor 3-0. A fost primul meci al lui Mirel Rădoi pe banca grupării oltene. Acum antrenorul vrea să repete figura frumoasă şi în Superligă, unde azi se va duela cu CS Mioveni.  Elevii lui Alexandru Pelici nu au niciun succes în Liga 1 din patru jocuri disputate.

CS Mioveni se află pe ultimul loc în Liga 1, are doar un punct, în timp ce Universitatea Craiova ocupă locul 12 cu cinci puncte din patru jocuri disputate.

Arbitrul partidei la Universitatea Craiova - CS Mioveni este Rusandu Lucian.

Afla mai multe despre: universitatea craiovacs mioveni