VIDEO | Victorie importantă pentru UTA. Arădenii au marcat două goluri în trei minute şi au câştigat clar meciul cu U Cluj

UTA Arad a învins-o, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, pe Universitatea Cluj, în etapa a doua din play-out-ul Superligii.

Golurile au fost marcate de Postolachi (23) şi de Milosevic (26).

În minutul 48, Gomes a marcat pentru Universitatea Cluj, dar golul a fost anulat pe motiv de offside, după consultarea sistemului VAR.

UTA - U Cluj 2-0
Au marcat: Postolachi '23, Milosevic '26

Echipele de start:

UTA: 13. Kucher - 15. Vukcevic, 6. Chindriş, 4. Benga, 11. Roger - 14. P. Anton, 19. Batha - 55. M. Pop,  20. Ubbink, 17. Postolachi - 9. Milosevic
Rezerve: 93. Iacob, 3. Dobrescu, 2. Benzar, 22. Hoxhallari, 5 Cascini, 7. Otele, 10. Willie, 70. Şteau, 28. Keşeru

U Cluj: 33. Gorcea - 71. Martic, 17. Piţian, 6. A. Miron, 27. Chipciu - 26. Oancea, 98. G. Simion, 94. Bic, 8. Remacle - 11. Tescan, 21. Ze Gomes
Rezerve: 23. Iliev, 22. Goranov, 44. Ispas, 19. Nistor, 18. Ilie, 9. Ad. Bălan, 16. I Filip, 10. Haită, 7. I. Stoica

Min. 26 - GOOOOOOOL UTA! Postolachi preia în careul ardelenilor şi pasează perfect la Milosevic, care marchează simplu cu poarta goală

Min. 23 - GOOOOOOOL UTA! Roger centrează perfect, iar Postolachi câştigă duelul cu Chipciu şi trimite cu capul în plasa porţii lui Kucher

Afla mai multe despre: u cluj