VIDEO | Liverpool - Benfica 3-3. Meci nebun în Anglia! Portughezii nu au avut puterea să îi răpună pe ”cormorani” şi au fost elimnaţi în sferturi

Liverpool şi Benfica a remizat în Anglia, scor 3-3. ”Cormoranii” au mers mai departe graţie rezultatului din tur, scor 1-3.

VIDEO | Liverpool - Benfica 3-3  (Konate - 21, Firmino 54, 65) // (Ramos - 31, Yaremchuk - 72, Nunez - 81)

Echipele de start

Liverpool: Alisson - Gomez, Konaté, Matip, Tsimikas - Keïta, Milner, Henderson - Jota, Firmino, Luis Díaz

Rezerve: Kelleher, Fabinho, Van Dijk, Alcantara, Mane, Salah, Oxlade-Chamberla, Jones, Robertson, Origi, Alexander-Arnold, Elliott

Benfica: Vlachodimos - Gilberto, Otamendi, Vertonghen, Grimaldo - Weigl, Taarabt - Everton, Goncalves - Ramos - Núñez

Rezerve: Leite, Meite, Seferovic, Yaremchuk, Joao Mario, Lazaro, Radonjic, Gil Dias, Andre Almeida, Paulo Bernardo, Alvaro, Morato

Min 90+2. Final de meci!

Min 81. GOOOOL Benfica! Nunez înscrie din careu cu un şut plasat!

Min 72. GOOOOOL Benfica! Yaremchuk este lansat pe culoar, driblează portarul şi înscrie cu poarta goală!

Min 65. GOOOOOL Liverpool! După o centrare perfectă, Firmino se demarcă perfect şi trimite mingea în poartă!

Min 54. GOOOOL Liverpool! Firmino marchează cu poarta goală!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45. Final de primă repriză!

Min 31. GOOOOOOOL Benfica! Ramos a deschis scorul cu un şut din careu!

Min 25. Ocazie LIverpool! Diaz trage din afara careului, dar portarul se opune!

Min 23. Nunez a marcat pentru Benfica, dar golul a fost anulat de asistent!

Min 21. GOOOOOL Liverpol! Konate a deschis scorul cu o lovitură de cap din careu!

Min 13. Ocazie Benfica! Everton trage din afara careului, dar mingea trece puţin pe lângă poartă!