Liviu Ciobotariu, după un nou egal obţinut de Sepsi: „Rapidul e cea mai în formă echipă, dar sunt dezamăgit că n-am câştigat!”

Rapid

Rapid a terminat la egalitate duelul cu Sepsi, de la Sfântu Gheorghe, scor 0-0.

La finalul meciului, Liviu Ciobotariu a tras concluziile.

În urma acestui rezultat, Rapid este pe locul 2 în Superligă, cu 30 de puncte după 16 meciuri. De cealaltă parte, Sepsi este pe 8, cu cu 20 de puncte strânse în 16 meciuri.

„Am avut 4-5 ocazii de a marca în prima repriză. În a doua repriză a fost mai echilibrat, poate puţin balanţa a fost înclinată spre Rapid, au avut posesia şi au gestionat mai bine jocul decât noi. Există această dezamăgire pentru că am făcut un joc destul de bun şi puteam să câştigăm.

Am jucat contra unei echipe foarte bune. Rapidul e cea mai în formă echipă din campionat. Sunt dezamăgit de rezutlat, că nu am reuşit să câştigăm. Am avut ocazii de gol, am ajuns la poartă. E al treilea meci în care nu primim gol, e un lucru pozitiv.

Am încercat să venim cu centrări în faţa porţii, am avut ocazii, dar n-a intrat mingea în poartă. Mai sunt jocuri de disputat, dar e clar că nici eu nu sunt mulţumit de faptul că n-amn reuşit să câştigăm măcar un joc din cele două de acasă. Eu consider că meciul cu Petrolul am fi putut să-l câştigăm. Punctele contrază, nu suntem departe de ceea ce înseamnă primele 6 locuri.

Dar va trebui să adunăm puncte pentru că va fi greu să aspirăm la un loc de play-off. E clar că e o apăsare, o nelinişte în vestiar pentru că jucătorii îşi doreau să câştige, conducerea la fel. Dar lucrurile s-au legat pentru că am văzut echipa pe care am preluat-o eu la început de sezon, o echipă cu spirit, cu atitudine”, a declarat Liviu Ciobotariu la finalul meciului.

Afla mai multe despre: cristiano bergodirapidsepsi