Andrei Nicolescu, preşedintele clubului Dinamo, a oferit cele mai noi detalii despre situaţia transferurilor la clubul pe care îl reprezintă.
Dinamo a pierdut al doilea meci amical din cantonament, 1-3, în faţa polonezilor de la Motor Lublin. Echipa condusă de Nuno Campos a avut 1-0 după un gol marcat de Alex Pop, dar a fost întoarsă până la final.
Andrei Nicolescu, preşedintele clubului, a vorbit şi el spre acest test al echipei şi a criticat uşor atitudinea tinerilor din lot, despre care a spus că au intrat relaxaţi în repriza a doua şi nu au profitat de şansa de a demonstra că merită să rămână în lot pentru sezonul viitor.
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
”O primă repriză controlată, în care am avut câteva ocazii. În a doua repriză au intrat foarte mulţi copii. M-a deranjat un pic atitudinea multora dintre ei pentru că aşteaptă un an să ajungă din nou la Dinamo şi când ajung, ori se supără unii pe alţii, ori nu se concentrează.
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
Pentru foarte mulţi dintre ei era un moment în care trebuiau să demonstreze că au calitatea să rămână în lotul lui Dinamo pentru sezonul viitor. Deciziile nu sunt ale mele, e o perioadă de rodaj a antrenorului şi îşi va trage concluziile după cantonament”, a declarat Nicolescu, la Prima Sport.
Dinamo mai pregăteşte transferuri
De asemenea, Andrei Nicolescu a precizat că Dinamo continuă campania de întărire a lotului cu fundaşi, mijlocaşi şi doi atacanţi, dar a anunţat şi faptul că portarul Devis Epassy este aproape de plecarea de la club.
”(n.r. Bellaarouch) Portar nou, pentru că îşi doreşte foarte mult să joace cu un portar care are joc de picior foarte bun. Din perspectiva asta, îl consideră ideal. Epassy nu cred că va rămâne. Acum începem să avem discuţii despre opţiuni.
Ne mai dorim încă un fundaş central. Martin Pascual a venit acum pentru că ne trebuie deja concurenţă acolo şi mai avem o ţintă pentru fundaş central.
La începutul acestei perioade, jucătorii pe care îi dorim sunt încă pe plajă. Abia şi-au început vacanţa, iar cluburile de la care dorim să îi luăm nu au deschis birourile.
Ne mai dorim mijlocaşi centrali, doi atacanţi şi un fundaş lateral. În seara asta a venit cineva în cantonament. Mâine probabil se va face anunţul. Mâine mai soseşte cineva în cantonament.
Unul român, unul străin acum, restul sunt ţinte cu jucători străini. Uşor, uşor se lucrează şi va fi definitivat lotul, în acord cu ce îşi doreşte şi noul antrenor”, a completat oficialul Dinamo.
- Citește și
- Florin Tănase joacă negocierile cu Gigi Becali la FCSB ca la şah, nu la fotbal. ”Pandi” îl admiră: ”E şmecher, nu e fraier. Îi merge mintea”
- VIDEO | Cîmpanu, decisiv pentru echipa sa. Atacantul român a marcat unicul gol al victoriei cu Jinmen Tiger
- Universitatea Craiova atacă Champions League şi îşi extinde dominaţia în România: ”Vrem să câştigăm trei trofee într-un an”
Afla mai multe despre: dinamo, andrei nicolescu, superliga







