”Mă dor ochii!” Bogdan Cosmescu, nimicitor după ce a urmărit meciul din Superligă: ”Ăsta nu e fotbal” | EXCLUSIV

Oţelul şi Poli Iaşi au încheiat nedecis ”derby-ul Moldovei”, scor 1-1, la capătul unei partide modeste, cu puţine faze de poartă.

Oaspeţii au deschis scorul repede prin Alin Roman, în minutul 9. Golgheterul echipei lui Leo Grozavu a transformat o lovitură de pedeapsă, însă golul putea fi anulat, deoarece mingea şutată cu dreptul de jucătorul Iaşiului i-a atins şi piciorul stâng.

Bogdan Cosmescu a tăiat în carne vie: ”Nu am văzut aşa ceva niciodată!”

Bogdan Cosmescu a comentat partida de la Galaţi şi nu i-a menajat pe jucătorii celor două formaţii. Expertul a declarat că niciuna dintre puncte nu ar fi meritat punctul obţinut, la felul cum s-au prezentat în teren.

”Mă dor ochii. Nu se poate aşa ceva. Ăsta nu este fotbal, este orice altceva. Ăştia sunt nişte băieţi care nu sunt fotbalişti, sunt orice altceva. Am văzut multe, dar aşa ceva nu am văzut niciodată. Ambele echipe meritau 0 puncte astăzi, nu un punct”, a spus Bogdan Cosmescu la Orange Sport.

Oţelul 1-1 Poli Iaşi

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 9, după un penalti acordat în urma unui henţ comis de Samuel Teles în careu, la centrarea lui Martac. Alin Roman a alunecat atunci când a executat, dar a înscris şi ieşenii au intrat cu avantaj la pauză, deşi Yabre a trimis în bară, în minutul 45.

Oţelul a egalat în minutul 71. Malianul Aly Malle a centrat de pe stânga, Maciel a încercat să lovească balonul ca capul, dar a alunecat şi a prelungit până la Cisotti, care a marcat cel de-al şaptelea său gol stagional. 1-1 a fost şi scorul final, al 16 meci egal pentru gălăţeni în acest sezon.

Oţelul este pe locul 11, cu 34 de puncte, iar Poli Iaşi, cu 33 de puncte, este cu un loc mai jos, pe 12.

• OŢELUL: Ed. Pap - Adăscăliţei (Miguel Silva 64), Yabre, J. Cisse, Zhelev (Rusevic 79) - Cisotti, Lameira, Samuel Teles (Aly Malle 34) – Maciel (G. Cîrjan 79), Al. Pop, Bodişteanu (A. Rus 64). ANTRENOR: Dorinel Munteanu
  • POLI IAŞI: S. Lung Jr. – Martac (Todoroski 73), Fl. Ilie, Samayoa, Stefanovici - Bordeianu, Marchioni - C. Itu (Jatoba 69), A. Roman (Allanzinho 84), Harrison (Kabran 69) – Bettaieb (M. Katanec 84). ANTRENOR: Leo Grozavu

Afla mai multe despre: superligaoţelul galaţipoli iaşibogdan cosmescu