Măldărăşanu pleacă cu un punct din Bănie. Reacţia antrenorului după meci

Hermannstadt​

Echipa FCU Craiova 1948 a terminat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1, meciul cu formaţia FC Hermannstadt, în etapa a 15-a din Superligă.

Craiova a deschis scorul prin Bahassa, care a înscris în minutul 51 din pasa lui Bauza. Sibienii au egalat în minutul 82, prin Paraschiv.

Marius Măldărăşanu, antrenorul echipei Hermannstadt, a vorbit despre remiza echipei.

”După 3 înfrângeri în campionat îmi doresc să fie un punct de moral. Am zis că încrederea se pierde foarte uşor. Am spus că jucătorii Craiovei au calitate foarte bună. Am pierdut multe mingi, am fost temători. Îmi pare rău că nu am jucat mai bine. Am avut ocazii mari la 0-0. Când am avut rezultate bune, mereu marcam. Una peste alta este un punct muncit. Avem jucători cu calitate bună. Din punct de vedere al salarilor suntem la zi”, a declarat Marius Măldărăşanu după meci.

Echipele care au evoluat:

• FCU CRAIOVA: R. Popa - Negru, Duarte, Paramatti, Huyghebaert – Asamoah (G. Iancu 87), Achim – Sidibe (Van Durmen 67), Bauza, Bahassa (Chiţu 80) - G. Ganea. ANTRENOR: Paul Răducan
  • HERMANNSTADT: Letica - Butean, Bejan, I. Stoica, Opruţ - Răuţă (Sota Mino 58), Biceanu – Balaure (P. Petrescu 80), Baba Alhassan (Babic 72), Oroian (C. Popescu 58) - D. Paraschiv. ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

Afla mai multe despre: hermannstadtu craiova 1948