Marco Dulca a fost schimbat la pauză în meciul cu Hermannstadt. Reacţia jucătorului

Echipa FCSB a terminat la egalitate pe teren propriu, duminică, cu formaţia FC Hermannstadt, scor 2-2, într-un meci din etapa a şaptea a Superligii.

FCSB s-a împiedicat din nou în campionat, a remizat acasă cu Hermannstadt, 2-2, o nou-promovată.

Marco Dulca vrea mai multe puncte cu FCSB. Mijlocaşul a fost înlocuit la pauză, ieri: ”E decizia lui mister, o respect”.

”Noi nu trebuie să mai facem paşi greşiţi. Suntem foarte supăraţi, am întâlnit o echipă care a încercat să joace, ne aşteptam la asta, am luat gol în prima repriză, dar am revenit pe final ne-am salvat. Desigur că a fost şi oboseala, dar la FCSB nu este timp de refacere, joci din 3 în 3 zile şi trebuie să te refaci cât mai repede.

Trebuie să ne montăm mai bine în campionat, cum o facem şi în Europa. Meciurile trec, trebuie acumulate puncte pentru că obiectivul este câştigarea campionatului. Nu pot să zic pentru că am jucat titular, nu pot să zic că nu am intrat în spiritul echipei, a fost decizia lui mister şi o respect”, a declarat Marco Dulca.

Afla mai multe despre: marco dulcafcsb