Marius Măldărăşanu, după Farul - Hermannstadt 1-1: „E un punct în clasament, rămânem pe loc de play-off!”

Hermannstadt​

FC Hermannstadt a terminat la egalitate duelul de la Ovidiu, cu Farul Constanţa, scor 1-1.

Sibienii au fost conduşi din minutul 27, după golul lui Artean, dar au egalat în minutul 90+1 prin Baba Alhassan. La finalul meciului, Marius Măldărăşanu a tras concluziile.

„Au fost două reprize total diferite. DIn păcate în prima repriză am jucat rău. Teama a fost cuvântul de ordine. Ne aşteptam ca ei să înceapă bine pentru că jucau acasă, dar şi noi trebuia să echilibrăm balanţa. Din păcate în prima repriză am jucat cu teamă. Ei au avut ocazii şi au dat gol.

Repriza a doua a fost bună, am fost curajoşi. Ăsta e jocul pe care ni-l dorim cu toţii. Chiar şi în prima repriză am avut avea ocazie singuri cu portarul. Mă bucur că a marcat Baba Alhassan, e bine că nu l-am scos de pe teren. E un punct, e bine pentru clasament, suntem pe loc de play-off în clasament.

Suntem o echipă bine pregătită. Avem un staff care îşi face treaba. E important să gestionăm foarte bine accidentările. Asta e concuzia. Suntem bine pregătiţi, dăm totul. Prima repriză a fost slabă, dar în a doua repriză chiar şi-au dorit să joace fotbal

Hagi era foarte nervos, m-am dus să-i urez baftă în continuare. Chiar dacă era supărat, m-a salutat”, a declarat Marius Măldărăşanu la finalul meciului.

• În urma acestui rezultat, Farul ocupă locul 7, cu 22 puncte adunate în 16 meciuri. De cealaltă parte, FC Hermannstadt rămâne pe loc de play-off. Sibienii sunt pe locul 4, cu 24 de puncte în 16 meciuri.

Afla mai multe despre: marius maldarasanufc hermannstadtfarul