Marius Măldărăşanu, plin de speranţă după victoria cu UTA: „În sufletul nostru ne dorim play-off-ul!”

Marius Măldărăşanu, antrenorul celor de la FC Hermannstadt, a tras concluziile după victoria cu UTA, scor 2-1.

Marius Măldărăşanu, concluzii după FC Hermannstadt - UTA, 2-1

Antrenorul sibienilor şi-a felicitat elevii pentru revenirea din repriza a doua şi speră să adune mai multe puncte decât în sezonul precedent.

„Mă bucur că baieţii au crezut. Erau pozitivi în vestiar, pentru că simţeau că se poate. O repriză a doua bună, au venit şi golurile, au venit şi alte situaţii. Am fi putut marca mai mult, dar e bine că am câstigat. E o victorie meritată.

Cred că orice antrenor îşi pune problema când echipa lui nu are ocazii, dar depinde şi de adversar. Au fost 3 meciuri bune, dar se poate mai bine. Sunt 6 puncte în acest început de campionat, dat putem mai mult, jucătorii au calitate. Cred că am avut probleme pe început, când am jucat de fiecare dată la ora asta.

Am spus-o că mi-aş dori să avem un număr de puncte asemănător cu cel de anul trecut. Ne-am dori să terminăm mai sus în clasament, anul trecut am încheiat pe locul 11. În sufletul nostru, ne dorim play-off-ul, dar trebuie să fim realişti", a spus Măldărăşanu la finalul meciului

Afla mai multe despre: fc hermannstadtutasuperligamarius maldarasanu