Marius Măldărăşanu pune piciorul în prag după o nouă înfrângere: ”Facem cadouri. Eu nu îi înţeleg”

Hermannstadt​

Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa FC Hermannstadt, într-un meci din etapa a 27-a a Superligii.

Pentru învingători au marcat Aganovic ’27 şi Bălaşa ’88 (penalti). În minutul 75, de la Sepsi a fost eliminat Tamas.

Marius Măldărăşanu, antrenorul echipei FC Hermannstadt, a vorbit despre înfrângerea de azi de la Sf. Gheorghe.

”Jocul a fost cum ne aşteptam, foarte dificil, însă după un început ezitant, temători, am pierdut foarte multe mingi, însa lucrurile s-au echilibrat şi rezultatul a fost mincinos în prima repriză pentru că am făcut o greşeala şi în rest nu au avut absolut nimic. Din păcate facem cadouri, nişte greşeli pe care nu le înţeleg.

Din păcate ăsta e fotbalul, se fac greşeli, beneficiază advesarul. E al treilea meci în care jucam cu superioritate numerică şi nu plecam cu niciun punct”, a declarat Măldărăşanu.

Echipele de start:

• Sepsi: Began – Bălaşa, D. Ciobotariu, Tamas, Dumitrescu – Aganovic, C. Matei (Ninaj ’78), F. Junior (I. Gheorghe ’78) – Safranko, Tudorie (Rondon ’70), Ştefănescu (Papa ’64). Antrenor: Cristiano Bergodi.
  • Hermannstadt: Letica – Antoche, Bejan, C. Ene – Medina (Oroian ’46), Sota, Limaj (Biceanu ’70), Butean – P. Petrescu (Alhassan ’46), D. Paraschiv (Babic ’70), C. Popescu (Balaure ’70). Antrenor: Marius Măldărăşanu.

Afla mai multe despre: hermannstadtmarius maldarasanu