Marius Măldărăşanu s-a abţinut când a fost întrebat despre situaţia financiară de la FC Hermannstadt: ”Mai bine nu îmi dau drumul la gură” + Ce a spus despre victoria cu Voluntari

Hermannstadt​

Echipa FC Hermannstadt s-a impus cu 2-1 (2-1) în meciul de pe teren propriu disputat luni împotriva formaţiei FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a patra a Superligii.

Hermannstadt a deschis scorul prin Alhassan, care a trimis în plasă o centrare de pe dreapta a lui Balaure, în minutul 23. În minutul 34 acelaşi Alhassan a marcat cu un şut puternic de la 25 de metri. Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 39, când Nemec a înscris cu o lovitură de cap.

Marius Măldărăşanu, antrenorul echipei FC Hermannstadt, a vorbit despre victoria de azi, dar şi despre problemele financiare pe care le întâmpină echipa nou-promovată în actualul sezon.

”Ne-au surprins în unele faza, Nemec este letal în careu. A trebuit să ne apărăm foarte mult. Apreciez munca băieţilor, au apărut şi crampele, dar suntem mulţumiţi. El este în formă, este cireaşa de pe tort. Este un jucător bun, de viitor, trebuie să îl creştem cu răbdare, acum depinde şi de el. Ca noua promovată nu ne au privit ca o echipa care poate sa facă lucruri frumoase. Forţă noastră e omogenitatea. Asta este fotbalul, azi am câştigat noi. O să fie bine şi din punct de vedere financiar, asta am auzit de luni de zile, nu vreau să dau drumul la gură pentru că sunt prost de gură mai pe româneşte. Vedem zilele următoare ce s-a promis!”, a declarat Marius Măldărăşanu după meci.

Au evoluat următoarele echipe:

FC HERMANNSTADT: Iliev - Butean, Antoche, I. Stoica, Opruţ - Biceanu (Răuţă 65’), Mino Sota, Alhassan (I. Petrescu 72’) – Balaure (Năstăsie 78’), Paraschiv (Hora 72’), Oroian (C. Popescu 65’). ANTRENOR: Marius Măldărăşanu

FC VOLUNTARI: M. Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - C. Costin (Merloi 56’), Meleke (Fulop 63’), Droppa (Helder Tavares 46’), Raţă, Vlad (Aliji 76’) – Marcelo Lopes (D. Florea 46’), Nemec. ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Afla mai multe despre: marius maldarasanufc hermanstadt